Skočiť na hlavný obsah
Anonymous
29.02.2024

Európske kolo simulovaných súdnych sporov na teologickej fakulte

Právnická fakulta a Teologická fakulta Trnavskej univerzity spoluorganizovali európske priateľské kolo JESSUPu, najväčšieho simulovaného súdneho sporu z medzinárodného práva.  Podujatie sa uskutoční v Bratislave, v priestoroch našej fakulty, v dňoch 29.2. - 2.3. 2024.

European Friendly Rounds of the Jessup Competition sú súťažné kolá organizované v rámci Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition, ktorá je celosvetovo najväčšou a najprestížnejšou súťažou v simulácii súdnych sporov v oblasti medzinárodného práva. Tieto kolá sú špecificky určené pre európske tímy, aby mali príležitosť stretávať sa, súťažiť a cvičiť pred medzinárodnými kolami hlavnej súťaže.

Cieľom European Friendly Rounds je poskytnúť európskym účastníkom platformu pre zlepšenie právnych zručností, argumentácie, a znalostí medzinárodného práva a to prostredníctvom praktických skúseností v simulovanom súdnom prostredí. Tieto kolá tiež umožňujú tímom získať cennú spätnú väzbu od skúsených právnikov a sudcov, ktorí pôsobia ako porotcovia.

Viac informácií o podujatí na jessupeuropefriendly.com