Skočiť na hlavný obsah
Anonymous
07.12.2023

Rozmanitosť a spolužitie v pluralitnom prostredí - medzinárodné kolokvium

a

Na pôde Uruguajskej katolíckej univerzity v Montevideu sa 5. decembra uskutočnilo medzinárodné kolokvium na tému „Facing Cultural Diversity: Uruguayan and Central European Experiences“. Kolokvium je pokračovaním spolupráce domácej inštitúcie s Trnavskou univerzitou v Trnave cez program  Erasmus+.

Záštitu nad akademickým podujatím prevzal Rastislav Hindický, veľvyslanec Slovenskej republiky v Uruguaji. Spolu s ním bol na podujatí prítomný Matias Balparda, honorárny konzul Slovenskej republiky v Uruguaji.  Hosťujúcu Katolícku univerzitu v Montevideu zastupovali jej rektor, prof. Julio Férnandez Techera SJ, spoločne s prorektorom, prof. Gustavom Monzónom SJ a riaditeľom Inštitútu pre spoločnosť a náboženstvo, prof. Néstorom Da Costom, ako aj ďalšími vedecko-pedagogickými zamestnancami. Z Trnavskej univerzity sa podujatia zúčastnili prof. Rastislav Nemec, doc. Martin Dojčár a prof. Miloš Lichner SJ, prorektor Trnavskej univerzity pre vonkajšie vzťahy.

Prednášky a diskusie boli zamerané na výmenu skúseností z kultúrnej a náboženskej rozmanitosti a spolužitia v pluralitnom prostredí našich krajín. Nadväzujúce akademické a konferenčné výstupy z tohto medzinárodného projektu sú naplánované na rok 2024.

 

Trnava a Montevideo o rozmanitosti a spolužití v pluralitnom prostredí - tkkbs.sk