Skočiť na hlavný obsah
jozef.zuffa
31.01.2024

Spolupracujeme na synodálnych témach

Zástupcovia fakulty sa v dňoch 25. a 26. januára 2024 zúčastnili synodálneho stretnutia v Nimnici. Počas dvoch dní biskupi, delegáti diecéz a eparchií, zástupcovia cirkevných inštitúcií, spoločenstiev, hnutí a reholí, zasvätené osoby a laici z celého Slovenska pokračovali v diskusiách súvisiacich s celosvetovou Synodou o synodalite.

Podujatie v Nimnici bolo pre každého účastníka príležitosťou na vyjadrenie vlastného názoru a postoja. Pracovné skupiny sa zamerali na osem tematických okruhov: cirkev je misia; ženy v živote a misii Cirkvi; zasvätený život, laické združenia a hnutia; diakoni a kňazi v synodálnej Cirkvi; biskup v cirkevnom spoločenstve; načúvajúca a sprevádzajúca Cirkev; misia v digitálnom prostredí; synodálny prístup k formácii.

"Som rád, že s kolegyňami a kolegami sme boli súčasťou synodálnemu procesu v pracovných skupinách," uvádza Marek Šmid, dekan fakulty. "Čas synody sa nekončí. Aj na našej fakulte pokračujeme v odbornej diskusii a výskumoch, ktorými chceme prispievať k aktuálnosti odpovedí teológie na súčastné výzvy."

Z výsledkov diskusií celoslovenského stretnutia, ako aj z ďalších podnetov od odborníkov a spätných väzbieb z regionálnych komunít bude vypracovaná súhrnná správa.

Viac info na: tkkbs.sk

Foto: Peter Zimen